Monthly Archives: May 2016

Par atvaļinājuma naudu

Šajā rakstā: Atvaļinājuma naudas izmaksa un citi svarīgi jautājumi, kas jāzina…

Protams, ir brīnišķīgi, ja ar darba devēju vienmēr var izdoties laba saskarsme, kompetenta komunikācija (no abām pusēm), vienkāršāk sakot – labs kontakts. Tomēr ne vienmēr (diemžēl) mēs esam tik gudri, viedi, uzklausīt griboši un saprotoši, lai spētu atklāt sarunu biedra patieso būtību. Kādēļ gan es iesāku runāt par to. Tādēļ, ka uzskatu, ka katras saskarsmes pamatā – vai tā būtu biznesa, vai privāta, vai darba attiecībām saistīta– ir jābūt godīgumam un atklātai sarunai. Tas ir nepieciešams pat sarunās ar investoriem, pat sarunās ar biznesa partneriem, kur nu vēl darba vidē, pat ja Tavu sarunu ar priekšnieku vai padoto [it kā] nosaka ranga attiecības. Patiesībā – rangus izmanto tikai tie, kuriem ir zems pašvērtējums, kuri ir nepārliecināti par sevi un kuri uzskata, ka noteikti ir jābūt kādam uzvarētājam (parasti – tam, kurš tā uzskata). Bet – ja ir uzvarētājs, tad ir arī zaudētājs. Ja ir zaudētājs, tad nākamo reizi tas vari būt arī Tu pats.

Ja Tu jūti, ka nevari ar cilvēku (uzņēmuma vadītāju vai, ja esi vadītājs, sava uzņēmuma darbinieku) sameklēt kopīgu valodu; ja jūti, ka attiecībās ir spriedze, ka kaut kas tiek noklusēts, saruna „nav tīra”- dodies tālāk. Esi mierīgs – tādi kā Tu noderēs. Jo Tev nevajag naudu, Tev vajag laimi (es joprojām runāju un rakstu tikai par sevi). Ja jūti, ka briest savstarpēja, nevajadzīga sāncensība, kuru Tu negribi pieļaut – „just walkaway”. Uzklausi otru, jā, bet tādā gadījumā proti „atslēgt/atpazīt” savas emocijas, kuras Tev drīz sāks dot signālus. Jo veidoti mēs visi esam gan no miesas, gan no prāta, gan emocijām. Par jūtām šoreiz nerunāšu, jo praktiski vienmēr (mana pieredze, tikai un vienīgi mana) darba attiecības tiek automātiski nodalītas no privātās dzīves.

Vai vēlies lasīt tālāk – par atvaļinājuma naudas izmaksām?

Ja tā – meklē: iedziļinies darba likumdošanā. Izpēti Darba likumā rakstīto par atvaļinājuma naudu un citiem jautājumiem. Bet – visvairāk – mācies saskarsmes kultūru. To var izdarīt, tikai dzīvojot!

Banknote piedāvājuma izvērtējums

Banknote izsniegtajiem ātrajiem kredītiem tiek piedāvāts termiņš no 7 dienām līdz 36 mēnešiem. Pirmo patēriņa aizdevumu izsniedz līdz 400,- EUR, dodot iespēju izmēģināt patēriņa aizdevumu ar termiņu līdz vienam mēnesim bez maksas. Ja Jūs aizņemsieties, piemēram, 400,- EUR uz 1 mēnesi, tad pēc mēneša būs arī jāatdod tikai 400,- EUR. Tātad klientam, kurš pirmo reizi noformē ātro kredītu Banknote, šis aizdevums nebūs lielāks par 400,- EUR; kredīta noformēšana līdz 1 mēnesim šajā apjomā ir bez maksas. Šo kredītu ir iespējams noformēt arī uz 36 mēnešiem (kas nebūs izdevīgi ļoti augsto kredīta procentu likmju dēļ).

Ātro kredītu jeb patēriņa aizdevumu ar termiņu līdz 1 mēnesim iespējams pagarināt uz termiņu 7, 14 vai 30 dienas. Patēriņa aizdevumam ar termiņu, kas ir 4 mēneši un garāks, iespējams atlikt mēneša maksājumu, samaksājot komisiju, kas ir līdzvērtīga konkrētā mēneša procentu maksājumam.

Pēc tam, kad ir saņemts apstiprinājums par aizdevumu, jādodas uz tuvāko Banknote.lv filiāli, kurā aizdevums tiek izmaksāts skaidrā naudā. Tas tādēļ, ka pirms kredīta izsniegšanas aizdevējs vēlas satikt savus klientus klātienē, un arī tāpēc, ka klienti vēlas saņemt un atdot aizdevumu skaidrā naudā (protams, pēc vēlēšanās aizdevums var tikt atdots arī ar pārskaitījumu). Kā apstiprinājums drošībai tiek slēgts līgums papīra formātā.

Vienam cilvēkam Banknote atļauj noformēt tikai vienu aizdevumu. Tomēr Jūs varat ātri palielināt esošā aizdevuma summu sava kredītlimita ietvaros. Lai palielinātu savu kredītlimitu, jāsazinās ar Banknote, zvanot pa tālruni 66116688, vai jāapmeklē jebkura aizdevēja iestādes filiāle.

Ja aizdevums tiek atteikts, tad iemesls, kuru visbiežāk min šis ātro kredītu devējs, ir negatīva atbilde no parādnieku reģistra par Jūsu kredītvēsturi. Šim rakstam ir tikai informatīva nozīme un informācija var būt neprecīza.

Atdot vai neatdot ātro kredītu pirms termiņa?

Ātros kredītus jūs varat atmaksāt jebkurā laikā, atmaksas termiņa ietvaros. Jūs varat Naudaaizņemties uz 30 dienām un atmaksu veikt jau nākamajā dienā. Galvenais noteikums ir tāds, ka atmaksa ir jāveic šī termiņa ietvaros. Ātrie kredīti nesniedz jums iespēju samazināt procentu maksu, ja atmaksājat aizdevumu ātrāk. Šiem aizdevumiem ir noteikta fiksēta maksa kas ir atkarīga no aizdevuma summas un izvēlētā atmaksas termiņa. Tātad, varētu spriest, ka nav jēgas maksāt ātrāk, varam pagaidīt līdz termiņa beigām. Tomēr, ļoti svarīgi ir saprast, ja jums ir radusies iespēja samaksāt ātrāk tā būtu jāizmanto. Ja jūs atliekat atmaksu, kaut vai tādēļ, ka termiņš vēl nav beidzies, jūs riskējat ka naudu iztērēsiet vai ar plānotajiem ienākumiem radīsies kādi sarežģījumi un tamlīdzīgi. Kā saka – neatliec uz rītu to, ko vari izdarīt šodien.

Ir arī gadījumi, kad aizdevuma atmaksu var nedaudz novilcināt arī tad, ja ir nepieciešamā naudas summa aizdevuma atmaksai. Šādas situācijas ir tad, ja aizdevējs ir izveidojis kādu lojalitātes programmu. Šādas programmas nosaka kādu fiksētu laika posmu kuram ir jāpaiet pirms aizdevuma atmaksas, lai tas kvalificētos šai programmai. Tās var būt 14 dienas, tātad jums ir jāpagaida ar atmaksu, lai šādi varētu gūt kādu papildus labumu no kredīta. šim nevajadzētu būt galvenajam un noteicošajam faktoram izvēloties kredīta termiņu un atmaksas brīdi, bet tā ir iespēja saņemt vairāk ka tikai šo vienu aizdevumu.

Galvenais kas jāsaprot ir pareiza termiņa izvēle. nav jāizvēlas 30 dienu atmaksas termiņš, ja plānojat atmaksāt no algas kura ir pēc nedēļas. Šādi jūs maksāsiet vairāk, bet šo laiku neizmantosiet. Precīzu dienu skaitu līdz algai ņemt nevajadzētu, bet aptuveno gan būtu labāk izvēlēties. Galu galā, par katru aizdevuma dienu pieaug tā komisijas maksa. Tas ir nedaudz savādāk tad, ja esat saņēmuši bezmaksas kredītu. Šādu kredītu var saņemt aizņemoties pirmo reizi pie daudziem aizdevējiem. Tad nav nozīmes atmaksas termiņam, jo nav jāmaksā komisijas maksa. Izvēloties pareizo atmaksas termiņu jūs varat nepārmaksāt par šo kredītu. rezerves laiks ir svarīgs, bet par šo laiku ir jāmaksā.

Uzzini šodien, kas ir banka

Banka ir kredītiestāde, kas veic naudas darījumus, izsniedz aizdevumus, veic vērtspapīru un valūtas apgrozības operācijas. Tā arī pieņem noguldījumus un veici citas, plaša spektra, finanšu darbības.

Lielākā daļa pasaules attīstīto valstu savas bankas iedala divos līmeņos.

Šie līmeņi ir:

  1. Pirmais līmenis:
  • Centrālās jeb emisijas bankas.
  1. Otrais līmenis:
  • Komercbankas, investīciju bankas, krājbankas, hipotēku bankas, pensiju fondi, apdrošināšanas kompānijas citas, līdzīgas, iestādes.

Saistībā ar bankām ir dažādi viedokļi, bet nevaram noliegt ka tās ir vislielākās un stabilākās finanšu iestādes pasaulē. Daudzi cilvēki neuzticas bankām, šādā veidā izvēloties nesaistīties ar tām. Cilvēki veido iekrājumus tā sauktajā zeķē, jo baidās no banku bankrotiem. Vēsture mums māca, ka uzticot savu naudu bankām varam nonākt neapskaužamā situācijā, bet šāds risks pastāv ar jebkuru darbību. Arī glabājot naudu mājās tā var tikt nozagta, var notikt dažādi nelaimes gadījumi un citas lietas, kas var maksāt ļoti dārgi. Bet nevaram apšaubīt bankas piedāvātos pakalpojumus. Bankas piedāvā mums iespēju ne tikai veidot iekrājumus, bet arī pelnīt ar šiem iekrājumiem. Bailes zaudēt savu sūri un grūti pelnīto naudiņu ir pavisam normālas, bet bankas jebkurā gadījumā paliek kā drošākais un izdevīgākais veids kā to glabāt.

Bankas mums var piedāvāt dažādus pakalpojumus un iespējas. Ja vēlamies iegādāties mājokli, mēs dodamies uz banku un cenšamies saņemt hipotekāro kredītu. Ja nepieciešams liels aizdevums, labākā iespēja būtu to saņemt tieši no bankas. Tā var piedāvāt labākus nosacījumus par privātajiem aizdevējiem. bet izvēle, protams, ir mūsu rokās.

Bankas ir ļoti ietekmīgas organizācijas. Tās nosaka valūtu kursus. Tās, lielā mērā, nosaka dzīves līmeni ne tikai konkrētajā valstī, bet arī pasaulē. Banku sektors pārvalda pasaules naudu, tātad var ietekmēt lielu daļu pasaules notikumu. Krīzes var piemeklēt jebkuru sfēru, baidīties no banku krīzes ir tā pat kā baidīties no citām nelaimēm. Mēs nevaram darīt īpaši daudz, lai to novērstu, bet varam izmantot tās kamēr viss ir kārtībā.