Monthly Archives: July 2016

Kā atrast labāko ātro kredītu?

NaudaĀtrie kredīti jau vairākus gadus ir daudzu iecienīts risinājums, jo  spēj palīdzēt visdažādākajās situācijās – gan tad, ja vajadzīgi vien pārdesmit eiro, lai iztiktu līdz algas dienai, gan arī tad, ja vajadzība ir lielāka, piemēram, jāiegādājas jauna sadzīves tehnika.

Iespējas aizņemties šobrīd ir ļoti plašas, tādēļ ikviens var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, salīdzinot vairākus piedāvājumus pēc svarīgākajiem faktoriem, piemēram:

 1. Pieejamās aizdevuma summas. Ātrie kredīti pieejami dažādos apmēros. Vispopulārākie ir īstermiņa aizdevumi, kas pieejami dažu simtu eiro apmērā;
 2. Atmaksas termiņa. Īstermiņa aizdevumi visbiežāk jāatmaksā tuvāko 30 dienu laikā, bet Vivus piedāvā arī ilgāku atmaksu. Tas var šķist maz, tomēr ir pietiekami, lai sagaidītu nākamo algu vai citus ienākumus, un veiktu kredīta atmaksu;
 3. Procentu likmēm. Svarīgākais faktors, kas nosaka, cik izdevīgs ir konkrētais aizdevums. Daudzi kredītdevēji piedāvā pirmo kredītu bez procentu maksas (vivus pagaidām to nepiedāvā), kas nozīmē – aizdevumam netiek aprēķināta procentu likme un jāatmaksā būs tikai tik, cik aizņēmies;
 4. Papildu iespējām. Noteikti vērts pārliecināties, vai pie aizdevēja pieejama atmaksas termiņa pagarināšana, kā arī, cik tā izmaksā.

Kur aizņemties 400 eiro ātro kredītu

Noderīgi aizņemšanās padomi ikvienam debitoram aizņemoties 400 eiro vai citu summu :

 • Visbiežāk pirmais kredīts bez procentu maksas ir pieejams līdz pat 300 eiro. Savukārt, no 2. aizņemšanās reizes visbiežāk aizdevuma summa paaugstinās līdz 400 eiro un lielāku summu;
 • Ņem vērā, ka Tev būs nepieciešama salīdzinoši lielāka naudas summa, tad vari izmantot 2 kredītus, bet šāds kredīts ir jāatmaksā 30 dienu laikā;
 • Nereti ir iespējams arī aizņemties līdz pat 1500 € (Vivus maksimālā summa), bet šādiem aizdevumiem var tikt prasīta izdruka no bankas konta, kurā ir redzami ienākumi, kas liecinātu par to, ka kredītu spēsiet atmaksāt.

Kā pareizāk rīkoties, ja tomēr nespēj aizdevumu atmaksāt paredzētajā termiņā?

 • Situācijās, kad neesi pārliecināts, vai viss noritēs gludi un vai Tev, piemēram, būs ienākumi no kā naudu atdot, kredītu ir iespējams pagarināt uz noteiktu termiņu. Visbiežāk ir iespējams aizdevumu pagarināt uz 7, 14 vai 30 dienām. Ņem vērā, ka šis ir maksas pakalpojums;
 • Galvenais ir kredītus censties atmaksāt savlaicīgi un neielaist, jo soda procenti, (gadījumā, ja nepildi aizdevuma līgumu), ir diezgan augsti. Būtu labi, ja šādā gadījumā Tev būtu arī rezerves plāns, kā atmaksāt kredītu.

Internetā ir ļoti daudz iespēju un veidu, kur bez liekām problēmām aizņemties vēlamo naudas summu, piemēram, 400 eiro. Jāuzsver, ka pirms aizņemšanās ir ļoti rūpīgi jāpārdomā naudas vajadzība un savas atmaksas iespējas. Vienmēr iepazīsties ar kredīta līguma noteikumiem un aizņemies tikai tajos gadījumos, kad patiešām atbilsti visiem nosacījumiem.

Kredītlimits bez komisijas maksas

Lai pieteiktos kredītlimitam, jums ir jāatbilst uzņēmuma izvirzītajām prasībām. Katrs aizdevējs var noteikt citas prasības aizdevuma izsniegšanai, lūk šī uzņēmuma prasības:

 • Jūs esat vismaz 21 gadu vecs.
 • Jums ir stabili, pastāvīgi ienākumi.
 • Jūs neesat iekļauts parādnieku sarakstā.
 • Jums ir pozitīva kreītvēsture.
 • Jums ir bankas konts kādā no Latvijas bankām.

FinansesPirms aizdevuma izsniegšanas, aizdevējs izvērtēs jūsu maksātspēju un pieņems lēmumu balstoties uz pieejamo informāciju. Atbilstība šiem noteikumiem negarantē jums apstiprinošu atbildi.

Kredītlimita atmaksa notiek uz ikmēneša maksājumu pamata. Katru mēnesi jums ir jāatmaksā minimālais maksājums. Minimālais maksājums ir atkarīgs no izmantotās naudas summas, taču jūs varat veikt arī lielākus maksājumus. Minimālais maksājums ir 30 eiro, ja summa kuru esat izmantojis vai ir palicis tāds nenomaksātais aizdevuma atlikums, ir 279 eiro vai mazāk. Ja summa kura jums ir jāapmaksā ir lielāka par 279 eiro, tad jūsu minimālais maksājums būs 10% no šīs summas. Nav konkrēta aizdevuma atmaksas termiņa, ir tikai datums kurā jums ir jāveic attiecīgais maksājums.

Ja ir nepieciešams varat arī papildināt savu kredītlimitu. Jūs varat aizņemties papildus summu līdz esat sasniedzis savu maksimālo, pieejamo kredītlimitu. Ja esat jau sākuši aizdevuma atmaksu, arī tad varat aizņemties papildus summu. Atcerieties, ja aizņematies papildus summu, bet turpināt maksāt tikai minimālo atmaksas summu, tad aizdevuma atmaksas ilgums palielināsies.

Aizdevumu ir iespējams atmaksāt arī visu uzreiz. Ja atmaksājat aizdevumu ātrāk kā paredzēts, vienā, lielākā maksājumā tad aizdevuma komisijas maksa samazināsies, jo tiek aprēķināts procentu daudzums tikai par laiku ko izmantojat kredītu. Ja atmaksāja ātrāk tad nebūs jāmaksā par atlikušo, potenciālo atmaksas periodu.

Šāds kredīta veids var būt ļoti noderīgs un izdevīgs dažādās situācijās, bet tas nenozīmē, ka jums būtu uz to jāpiesakās bez vajadzības. Šīs ir saistības kuras uzņematies un tās var būt ļoti ilglaicīgas. Līdz ar to palielinās riski kas saistīti ar aizdevuma atmaksu. Pirms pieteikties šim vai jebkuram citam kredītam ir rūpīgi jāapsver jūsu iespējas veikt aizdevuma atmaksu.

Privātpersonas maksātnespēja

FinansesMaksātnespēja vai bankrots ir diezgan bieži dzirdēts termins. Mēs to esam dzirdējuši mēdījos un no citiem avotiem. Agrāk, sabiedrībā, šie termini saistījās tikai ar uzņēmumu darbību. Tas bija saprotams kā uzņēmuma neveiksmīga darbība, kas ir novedusi pie bankrota. Mūsdienās, gana populāri ir izmantot jau privātpersonas maksātnespēju.

Šī iespēja dod cilvēkiem, kas nokļuvuši parādos, atrisināt savas finansiālās problēmas un sākt, varētu teikt, jaunu dzīvi. Pasludinot maksātnespēju, visas jūsu parādsaistības tiek apvienotas un jums nākas maksāt trešo daļu no saviem ienākumiem attiecīgu laika periodu. Pēc šī procesa beigām, atlikušie parādi tiek dzēsti un jums ir iespēja turpināt dzīvot nesatraucoties par parādu piedziņām un tamlīdzīgām lietām.

Protams, šis process nav viegls un tas nav ātrs. Šī nav iespēja aizņemties daudzus kredītus un tad no tiem atbrīvoties. Šis process iet caur tiesu un to var arī atteikt. Ja process ir apstiprināts, tad kā minimums, paies viens gads līdz šis process var noslēgties.

Latvijas valdība ir padarījusi maksātnespējas procesu daudz draudzīgāku parādniekiem, kā tas bija vēl tikai pirms dažiem gadiem.

Šobrīd, lai sāktu šo procesu, jums ir jāatbilst šādām prasībām:

 • Parādsaistības kuru atmaksas termiņš jau ir pienācis, pārsniedz 5000 eiro.
 • Gada laikā iestāsies atmaksas termiņš parādiem, ko nespēsiet atmaksāt un šo parādu summa ir vismaz 10 tūkstoši eiro.
 • Jums ir jāspēj iemaksāt depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā.
 • Pēdējā gada laikā esat strādājuši oficiālu darbu Latvijas Republikā.

Ja atbilstat šīm prasībām un iesniedzat tiesā pieteikumu, tiesa var pasludināt maksātnespējas procesa sākumu. Tālākais process noris maksātnespējas administratora uzraudzībā.

Šis process ir izdalīts divās daļās:

 • Bankrota procedūra.
 • Saistību dzēšanas procedūra.

Bankrota procedūras laikā tiek pārdota jūsu manta, tā kuru var un drīkst pārdot. Saņemtā nauda tiek izmantota parādu segšanai. Bankrota procedūra ilgst sešus mēnešus.

Pēc bankrota procedūras sākas tā procesa daļa, kurā jūs atmaksājat savus parādus paši, saistību dzēšanas procedūra. Šeit jums ir jāmaksā vismaz trešā daļa savu ienākumu parādu dzēšanai. Šī procesa ilgums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem.

Kā rīkoties, ja vairs nevarat nomaksāt kredītus?

Pirmais kredīts bez procentiem

Kredīti ir ļoti plaši izplatīts un pieejams veids kā risināt dažādas finansiālas problēmas. Mēs varam aizņemties lielāku vai mazāku naudas summu visdažādāko vajadzību apmierināšanai. Kredīti ir ļoti dažādi gan savu apjomu gan mērķu ziņā. Ir izveidoti kredīti kuri ir piemēroti kādam konkrētam mērķim vai kredīti, kas ir paredzēti plaša profila vajadzībām.

Tomēr kredīti ir arī pietiekoši bīstami. Aizņemoties naudu, mēs uzņemamies riskus. Šie riski var būt pat ļoti lieli un var ietekmēt visu mūsu atlikušo dzīvi. Piemēram aizņemoties kredītu ar nekustamā īpašuma ķīlu, mēs varam ne tikai sabojāt savu kredītu vēsturi, bet zaudēt savu īpašumu. Tāpat ar automašīnu vai kādu citu ķīlu. Mēs varam zaudēt pietiekoši daudz, lai šādu lēmumu nepieņemtu steidzīgi un neapdomāti.

Katrs aizdevums nāk ar saviem noteikumiem par to, kas notiek, ja aizdevumu neatmaksājat. Ir ļoti svarīgi iepazīties ar šiem noteikumiem. Mēs nekad neplānojam palikt parādā, bet ir jābūt gataviem arī neparedzētajam, lai zinātu kā rīkoties šādā situācijā.

Ja esat aizņēmušies kredītu un ir sākušas rasties pazīmes, ka atmaksa var neizdoties ir nekavējoties jāsāk rīkoties. Labākais variants ir censties pārskatīt savu budžetu. Iespējams jums ir iespēja sadalīt savus ienākumus un izdevumus tā, lai tomēr spētu veikt atmaksu bez soda sankcijām.

Ja jums nav iespējams sadalīt savu budžetu aizdevuma veiksmīgai atmaksai, labākais ko varat darīt ir sazināties ar aizdevēju, lai rastu risinājumu šai situācijai. Aizdevējs var nākt jums pretim un piedāvāt samazināt ikmēneša maksājumus vai var piedāvāt kredītu brīvdienas, lai dotu jums laiku sakārtot savas finanses. Kontaktējoties ar aizdevēju jūs varat izvairīties no situācijas kad jums sāk zvanīt un rakstīt parādu piedzinēji. Ja jūs izrādāt savu vēlmi maksāt, aizdevējs var nākt jums pretim un kopīgi, jūs varat rast abpusēji izdevīgāko risinājumu.