Monthly Archives: September 2016

Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

LidmašīnaDodoties atvaļinājumā, teju visi iedomājas par iespēju, kamēr būsiet prom no mājām, kāds var to aplaupīt vai var notikt kas cits, pat vēl sliktāks. Protams, neviens nevar pilnībā nodrošināties pret nelaimēm, bet katrs no mums var darīt vismaz kaut ko, lai šo iespēju mazinātu.

Viszināmākais veids, kā pasargāt savu īpašumu prombūtnes laikā ir signalizācija. Šis līdzeklis ir ļoti noderīgs ne tikai atvaļinājuma laikā, bet visu laiku. Drošība ir ļoti svarīga, un signalizācija var ne tikai pasargāt mūsu īpašumu, bet arī mūs pašus. Protams, lai uzstādītu signalizāciju un to pienācīgi apkalpotu, ir jārēķinās ar papildus izdevumiem. Ja vēlamies, lai īpašums patiešām būtu drošība, tad par to ir jāmaksā. Ir iespējams arī nolīgt apsardzi kas var uzraudzīt jūsu īpašumu prombūtnes laikā, bet tie atkal ir izdevumi.

Ja nevēlaties tērēt naudu, bet vēlaties saņemt zināmu drošības sajūtu, varat lūgt radu vai draugu palīdzību. Kamēr jūs būsiet prom, šie cilvēki var pieskatīt jūsu īpašumu. Labs variants ir arī uzticami kaimiņi, kuri var pieskatīt jūsu māju vai dzīvokli. Kaimiņi var ienākt aplaistīt istabas augu, kā arī pievērst uzmanību, kas notiek ap jūsu mājokli.

Ja dodaties prom, varat atstāt ieslēgtu gaismu kādā no telpām. Protams, tā ir tikai ilūzija, bet tā rada iespaidu, ka kāds ir mājās. Varat atstāt ieslēgtu televizoru un šādi radīt ne tikai gaismas, bet arī skaņas ilūziju.

Neatkarīgi no tā, kādus drošības mērus jūs izmantojat, pirms došanās prom ir jāpārliecinās, ka dokumenti, vērtslietas un citas vērtīgas mantas ir noglabātas drošā vietā. Pat ja jums ir signalizācija un vērīgi kaimiņi, nekad nav 100% drošība, tāpēc ir jāpārliecinās, ka vērtīgākais ir drošībā. Šīs lietas varat noslēpt, kaut kur, kur zagļi var nepaskatīties vai atstāt tās pie kāda uzticama drauga.

Lai varētu justies droši, svarīgi ir arī apdrošināt savu īpašumu. Šādā veidā, pat ja notiks kas briesmīgs, jūs nezaudēsiet pilnīgi visu. Apdrošināšana var jums sniegt lielu atspaidu šādās situācijās, ja esat apzagti, vai ir noticis kas cits.

Kredīts operācijai

LikmesIkvienam no mums dzīvē gadās dažādas problēmas un ķibeles. Kādas no tām ir saistītas ar nesamaksātiem rēķiniem, kādam ar slikti atmaksātu darbu, savukārt kādam ir problēmas ar veselību. Šis jautājums paliek arvien aktuālāks tieši Latvijā, jo uz bezmaksas medicīnu šajā valstī var necerēt gandrīz neviens. Lai tiku uz atsevišķām procedūrām, rindā var nākties gaidīt pat gadu, bet ikvienam zināms, ka slims cilvēks šī gada laikā var vienkārši nomirt, kur tad šeit ir taisnība? Taču, ko darīt cilvēkiem, kuriem atklāta kāda ļauna slimība vai audzējs, kurš ir momentā jāoperē? Šādos gadījumos ir nepieciešama steidzama nauda, bet kur dabūt šo naudu?

Vispirms jāvēršas pie ģimenes vai draugiem, ja neviens tomēr nespēj sniegt atbalstu, tad jāizvērtē visas iespējas, lai paņemtu izdevīgāko kredītu, jo šādā gadījumā katra stunda ir no svara.

Pats labākais veids šādas risinājums pavisam noteikti ir ātrais kredīts, taču šis kredīta pakalpojums derēs tikai tādos gadījumos, ja operācija neizmaksā salīdzinoši daudz. Tomēr labi zinām, kāda ir patiesībā un gandrīz jebkura operācija ir sarežģīta un maksā pietiekami lielu, naudu. Pat ja ātrajos kredītos ir iespējams aizņemties līdz, aptuveni 700 Eiro, tad ar šādu summu diez vai sanāks iztikt. Bet, ja tomēr ar šādu naudas summu pietiek, tad kredītu Jūs saņemsiet aptuveni pusstundas laikā, tomēr ja naudas summa nepietiek un ir vajadzīgi lielāki līdzekļi, tad vienīgā izeja šajā gadījumā būs – patēriņa kredīts.

Patēriņa kredītam, kurš domāts tieši medicīniskajiem pakalpojumiem, ir vairāki plusi, viens no tiem – Jums nebūs jāatskaitās par to, kāpēc tiks paņemta nauda un kādam mērķim tā tiks lietota, taču ja naudas summa būs pietiekami liela, tad no Jums var tikt pieprasīts, kādam mērķim tiks izmantota Jūsu paņemtā nauda. Tomēr jāņem vērā, ka šādu kredītu ir iespējams saņemt tikai tad, ja Jums ir oficiāli ienākumi, pietam patstāvīgi, lai Jūs būtu spējīgs atmaksāt paņemto kredītu. Un protams, kā jau jebkurai kredītiestādei svarīgi ir, lai Jūs nebūtu, nekādos melnajos saraktos un Jūsu kredītvēsture būtu tīra kā balta papīra lapa. Ja ir izpildāmi šie divi noteikumi, tad pavisam noteikti, varat doties uz tuvāko banku un jautāt, Jums nepieciešamo naudas summu.

Atcerieties, ka patēriņa kredīta summa ir limitēta, kā jau jebkurā vietā. Maksimālā naudas summa, ko var saņemt ņemot patēriņa kredītu parasti ir līdz 10 000 – 15’000 eiro tas ir ļoti atkarīgs no tā, kādā bankā Jūs ņemsiet izvēlēto kredītu. Lielākais mīnus, ņemot patēriņa kredītu, ir tā ilgais izskatīšanas un iegūšanas laiks. Parasti tas notiek maksimums 3 dienu laikā, dažkārt var paveikties un tas viss notiks vienas dienas laikā, taču tā nebēdz būs, jo lai pieteiktos pašam patēriņa kredītam, ir vai nu jāiet uz banku, vai jāieiet izvēlētajā bankas mājas lapā un jāizpilda speciāla anketa, tiklīdz anketa tiks izskatīta, Jums tiks paziņots vai varēsiet saņemt nepieciešamo naudu.

Vai patēriņa kredīts ir pieejams arī bez ķīlas?

Naudas kredītiPatēriņa kredīti ir lielisks veids kā rast iespēju veikt dažādus lielākus pirkumus, nokārtot finansiālas problēmas, ceļot vai segt citus izdevumus. Šie aizdevumi ir ļoti populāri un izplatīti visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā.

Runājot par patēriņa kredītiem un ķīlām to saņemšanai, ir jāsaprot, ka jebkurš aizdevums var tikt izsniegt gan ar ķīlu gan bez tās. Lielākā daļa aizdevēju jau sākumā norāda, ka piešķir aizdevumus tikai ar ķīlu vai, tieši otrādi, bez tās. Šādā veidā, izvēloties aizdevēju, mums ir iespēja noteikt, kuru mēs izvēlamies. Ne visiem ir kāds īpašums vai kas cits ko ir iespējams likt kā ķīlu, šajos gadījumos aizdevēji, kuri prasa ķīlu, tiek atmesti no izvēles iespējām.

Lai arī ķīlas prasīšana ir gana ierasta, liela daļa aizdevēju savus kredītus piedāvā bez ķīlas. Protams, visi ir dzirdējuši, ka ātrie kredīti izsniedz kredītus bez ķīlas, bet tā dara ļoti daudzi. Arī ātrie kredīti ir sākuši piedāvāt patēriņa kredītus, tie ir bez ķīlas. Lielākajā daļā gadījumu, aizņemoties nelielu patēriņa kredītu, ķīlu jums neprasīs neviens, ja vien, protams, aizdevējs nav iepriekš norādījis, ka izsniedz kredītus pret ķīlu, vai nav kādi papildus apstākļi, kas pamatotu ķīlas prasīšanu.

Aizdevējs var prasīt jums ķīlu arī gadījumos, ja jūsu maksātspēja vai kredītu vēsture ir apšaubāma, bet ar ķīlu šo kredītu jums tomēr piešķirtu. Šādos gadījumos, ķīla, tiešā veidā, darbojas kā nodrošinājums un tā uzlabo jūsu iespējas aizņemties.

Parasti gan patēriņa kredītu ir iespējams saņemt bez ķīlas, protams, aizņemoties lielāku naudas summu, iespēja, ka nāksies likt ķīlu palielinās, bet ja aizdevējs ir norādījis, ka aizdevumus piešķir bez ķīlas, tā jums netiks prasīta, ja nevarēsiet aizņemties bez ķīlas tad aizdevumu jums atteiks. Tāpat ir arī ar galvotāju. Ja aizdevējs nav konkrēti norādījis savā piedāvājumā, ka prasa vai neprasa ķīlu, tad to attiecīgi var paprasīt vai nē, tas atkarājas no situācijas.

Konkurence noteikti spēlē lielu lomu tajā, ka ķīla tiek prasīta tikai noteiktos gadījumos. Aizdevēji saprot, ka daudzi aizdevēji nemaz neizskata iespēju prasīt ķīlu, tāpēc, klientiem ir iespējas aizņemties citur, kur nenāksies neko apķīlāt. Šādā veidā, aizdevēji pielāgojas mums pieejamajam piedāvājumam un palielina iespējas, ka aizņemsimies tieši no viņiem. Kredīts bez ķīlas ir kļuvis tik viegli pieejams, ka izvēlēties aizdevēju, kurš pilnīgi noteikti prasīs ķīlu nav īpaši aktuāli. Protams, liekot ķīlu, var gūt arī sev zināmu nodrošinājumu. Piemēram, ieķīlājot auto, zinām, ka sarežģījumu gadījumā varam zaudēt šo transportlīdzekli, bet tā vismaz nenāksies cīnīties ar milzīgo parādu, vismaz ne tik ļoti. Šādi var nedaudz atvieglot sev dzīvi, bet kredīti bez ķīlas ir tik plaši pieejami, ka tas nav īpaši aktuāli.

Par gudru kredītu ņemšanu

Nauda - monētasLai nolemtu izmantot kredīta kompāniju pakalpojumus, vispirms kredītņēmējam jābūt pārliecinātam par saviem ikmēneša ienākumiem, un tiem noteikti jābūt stabiliem un tik daudz, lai tie pietiktu ikmēneša izdevumiem pluss rezerve, ko varētu novirzīt kredīta atmaksai. Tad ir vērts aizņemties un veikt pirkumus tagad un tūlīt.

Der iepazīties ar vairāku ātro kredītu piedāvājumiem, un izvēlēties to kompāniju, kuras kredīta ņemšanas noteikumi, procentu vai bezprocentu likmes nosacījums jūs apmierina. Papildmaksas kā komisijas, lieli atmaksas procenti ir svarīgi punkti izvēles izdarīšanā par labu vienai vai otrai ātro kredītu kompānijai. Der arī palasīt katras aizdevēja uzņēmuma mājas lapā atsauksmes, kur iepriekšējie kredītņēmēji dalās savā pieredzē izmantojot šīs kompānijas pakalpojumus. Jāņem vērā, ka atsauksmes var būt labas, gan sliktas, bet, vai atsauksmes tevi atturēs vai pierunās, ņemt kredītu internetā tas paliek tava paša ziņā.

Kredītu došanai arī ir vecuma ierobežojums, un tas ir no 18 līdz 70 gadu vecumam, jo tas ir darbspējīgais vecums. Tikko sasniegušie pilngadību, nevar ņemt kredītus, jo nav patstāvīgu ienākumu, un vēl ir atkarīgi no vecākiem. Lielus kredītus vairāk dod personām, kas saņem algu virs vidējās algas valstī, un var atļauties maksāt lielākus ikmēneša maksājumus, un banka ir pārliecinājusies par privātpersonas vai juridiskās personas maksātspēju un viņas pozitīvu kredītvēsturi. Personas, kas ir pensijas vecumā 60 gadi un vairāk, nereti paliek bez darba, un jaunu darbu atrast ir ļoti grūti, ja ne neiespējami, un līdzšinējiem izdevumiem vairs naudas nepietiks, kā tas bija, kad bija darbs, diemžēl vairums banku, atteic kredītu, jo pensija nevar būt par pamatu kredīta piešķiršanai, un tas ļoti apbēdina šī vecuma grupu. Latvijā ļoti lēni attīstās kredīti senioriem, bet šo kompāniju ir ļoti maz, un cilvēki par to maz, ko zina.