Darbs un mācības

Mana pieredze liecina, ka darbu ar studijām ir iespējams apvienot. Motivācija kļūt par vērtīgu darbinieku palīdz uzsākt un sasniegt to, ko vēlies izglītības jomā. Protams, no daudz kā nākas atteikties, taču labs mērķis palīdz nokļūt iecerētajā vietā.

Tie, kuri jau saņem algu un vēlas papildus izglītoties, iedvesmai var pavērot strādājošos studentus un skolniekus. Tāpat, kā daudzas mācību programmas pēc savas būtības paredz prakses nepieciešamību, tā arī tavam darba devējam, iespējams, iepatiksies doma par labāk izglītotu darbinieku. Apsviedīgi vidusskolnieki atrod darbu brīvdienās un nopelna, kaut arī nelielu, tomēr pietiekamu algu, lai kādu nedēļas nogales vakaru pavadītu klubā vai aizietu ar draugiem uz kino. Kurš gan nevēlas lielāku neatkarību? Nauda, bez šaubām, to spēj nodrošināt. Tavai motivācijai jābūt tikpat spēcīgai, turklāt jāspēj pārliecināt darba devējs, ka viņam ir vajadzīgs darbinieks ar papildus izglītību. Ja tu spēj iesaistīt priekšnieku, kaut vai informējot par savām izglītības aktivitātēm, puse darba jau ir paveikta. Tu redzēsi – drīz viņš gribēs tevi pat atbalstīt finansiāli, redzot, ka tu, gudrinieks, ieguvis jaunas zināšanas, varbūt vari pamest uzņēmumu, bet nu jau ar uzņēmuma pieredzi. Gudrs priekšnieks gribēs sadarboties ar tevi ilgtermiņā.

Taču tev var rasties jautājums, kā tas izskatīsies realitātē, ja izlemsi mācīties paralēli darbam. Vienīgā iespēja ir – pamēģināt. Strādājot viesnīcā, bieži vien nakts maiņās paveicu universitātes uzdevumus, bet no rīta pēc pāris stundu miega devos uz lekcijām. Ilgu laiku es vienkārši sadzīvoju ar nepatīkamām izjūtām, līdz nācās atteikties gan no darba, gan universitātes, jo veselības dēļ aizgāju no abiem. Kad atgriezos ierindā, galvenais nu jau bija uzrakstīt diplomdarbu, ko atkal veicu…darbalaikā. Tomēr aizvien silti iesaku maksimāli sadzirdēt sava ķermeņa signālus, tas pirmais pateiks, vai slodze ir pa spēkam.

Protams, cilvēki ir dažādi. Dažādība vērojama pat viena konkrēta cilvēka uzskatos, tam izejot cauri noteiktiem vecuma posmiem. Tiem, kas vieglāk uztver dzīvi, vieglāk arī sasniegt vairāk, neraugoties uz dubultiem pienākumiem. Tāpat iespējams, ka desmit gadu starpība liks vienlaicīgas studijas un darbu redzēt un paveikt šo uzdevumu savādāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.