Kad aizņemties papildus naudu

Atbildīga aizņemšanās internetāDzīvē rodas dažādas neparedzētas situācijas un visbiežāk nereti ir jāaizņemas papildus naudas summa, citādāk var nākties dzīvot nabadzīgāk.

Ir daudz, dažādu iespēju kur aizņemties un jāsaka, ka aizņēmums nevairo Jūsu ienākumus un kalpo, kā papildus līdzekļi tikai līdz laikam, kad tas jāsāk atdot. Tomēr jāuzsver, ka ar pareizi un gudri izmantota aizņēmuma palīdzību, iespējams izrauties no finansiālām problēmām un vairot naudu ilgtermiņā.

Rūpīgi iepazīsties ar aizdevuma līguma noteikumiem, pievērs uzmanību procentu maksājumiem un kredīta termiņa pagarināšanas iespējām:

  • Pirms līguma apstiprināšanas – rūpīgi pievērs uzmanību un iepazīsties ar visām procentu likmēm, komisijas maksu un soda sankcijām. Esi pacietīgs un lēni izlasi līgumi līdz beigām, tādā veidā Tu pasargāsi sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem. Ja ir radušies kādi  jautājumi vai neskaidrības – nekavējoties sazinies ar aizdevēja pārstāvjiem vai Patērētāju tiesību un aizsardzības centra pārstāvjiem;
  • Jāatgādina, ka ātrie aizdevumi internetā ļauj saņemt finansiālu palīdzību daudz plašākam iedzīvotāju lokam nekā jebkurš cits finanšu tirgus instruments, tādējādi padarot to par visdemokrātiskāko aizņemšanos iespēju. Taču, pirms piesakies aizdevumam –rūpīgi izvērtē vai ātrais kredīts Tev patiešām ir nepieciešams. Kā arī Tev jābūt skaidrai pārliecībai par naudas aizdevuma atmaksas iespējām;
  • Jāatgādina, ka ļoti daudzi debitori Latvijā tomēr nespēj atmaksāt parādu savlaicīgi var pagarināt līguma darbības termiņu. Jārēķinās, ka kredīta termiņa pagarināšana ir maksas pakalpojums un par aizdevuma pagarināšanu uz 1 mēnesi var nākties maksāt pat 25% no neatmaksātās parāda summas mēnesī. Diemžēl, ļoti daudzi Latvijas kredītņēmēji ir neapdomīgi, negrib vai nespēj izpildīt savas saistības savlaicīgi.

Šādās situācijās debitori var tikt iekļauti parādnieku reģistros un nākotnē būs ļoti ierobežotas iespējas saņemt jebkādu citu kredītu bez galvotāja.

Pirms aizņemties ļoti rūpīgi izvērtē savu maksātspēju. Neliedz sev piedāvātās iespējas un apmierini savas vēlmes, tomēr dari to saprātīgi un atbilstoši savai maksātspējai. Aizņemies atbildīgi un tikai tad, ja esi pilnībā pārliecināts par naudas atmaksu paredzētajā termiņā un tās vajadzību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.