Kas ir pilna servisa auto līzings

Latvijas Līzinga devēju asociācija definē līzingu kā “finanšu pakalpojumu, kura rezultātā līzinga devējs nodod līzinga ņēmējam tiesības izmantot līzinga objektu apmaiņā pret līgumā noteiktajiem maksājumiem“. Līgumā noteiktie maksājumi ir vairāki, tie ietver arī līzinga procentus, un norēķins notiek ilgākā laikā posmā. Tiek izšķirti dažādu veidu līzingi – finanšu, operatīvais un pilna servisa līzings. Katram līzinga veidam ir savas priekšrocības, kuras izvērtējot, klients iegūst sev piemērotāko un vēlamo veidu, kā braukt ar automašīnu jau tagad, maksājot par to vēlāk.

Noformējot pilna servisa auto līzingu, klients lietošanā saņem ne vien līzinga objektu, šajā gadījumā – automašīnu, bet arī līzinga devēja piedāvātas priekšrocības, kas nodrošina efektīvu resursu izmantojumu, optimizē izmaksas, sadalot tās vienmērīgi pa līzinga maksājumiem, gādā par servisu no automašīnas iegādes līdz ekspluatācijas beigām. Līzinga ņēmēja vietā tiks veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, KASKO apdrošināšana, automašīnas reģistrēšana, vadītāja un pasažieru apdrošināšana, segtas ikgadējās transporta līdzekļa nodevas un tehniskās apskates izmaksas, regulāras apkopes izmaksas un maksa par automašīnas nogādāšanu servisā un atpakaļ pie klienta, ziemas riepu komplekta iegāde un citas ērtības. Līzinga devējs var administrēt apdrošināšanas gadījumu iestāšanos, degvielas karšu iegādi un papildināšanu, parūpēties par riepu glabāšanu un nomaiņu, maiņas transporta līdzekļa piegādi, auto mazgāšanu. Šo pakalpojumu izmaksas tiek pierēķinātas ikmēneša līzinga maksājumiem, tādējādi klients saņem iespēju tos apmaksāt pakāpeniski. Šāda veida līzings taupa laiku, naudu un enerģiju, jo līzinga devējs uzņemas visas rūpes par auto un izdevumu administrēšanu. Īpaši izdevīgs pilna servisa auto līzings ir maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem ar automašīnu parku, par kura uzturēšanu un apkopi vairs nav jāuztraucas, un vadītājs var pilnībā pievērsties savam biznesam.

Lai pārliecinātos, kādus izdevumus pilna servisa auto līzings piedāvā iekļaut ikmēneša maksājumos, ir vērts salīdzināt dažādu šī pakalpojuma sniedzēju piedāvājumus. Šo līzingu no pazīstamākajiem uzņēmumiem piedāvā Swedbank, Nordea, AVIS, arī SIA „ALD Automotive”, „Nord Auto Līzings”, „SixtLeasing”, „Budget”, SIA „Auto 26”, „RigaCarsLeasing” u.c.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.