Par atvaļinājuma naudu

Šajā rakstā: Atvaļinājuma naudas izmaksa un citi svarīgi jautājumi, kas jāzina…

Protams, ir brīnišķīgi, ja ar darba devēju vienmēr var izdoties laba saskarsme, kompetenta komunikācija (no abām pusēm), vienkāršāk sakot – labs kontakts. Tomēr ne vienmēr (diemžēl) mēs esam tik gudri, viedi, uzklausīt griboši un saprotoši, lai spētu atklāt sarunu biedra patieso būtību. Kādēļ gan es iesāku runāt par to. Tādēļ, ka uzskatu, ka katras saskarsmes pamatā – vai tā būtu biznesa, vai privāta, vai darba attiecībām saistīta– ir jābūt godīgumam un atklātai sarunai. Tas ir nepieciešams pat sarunās ar investoriem, pat sarunās ar biznesa partneriem, kur nu vēl darba vidē, pat ja Tavu sarunu ar priekšnieku vai padoto [it kā] nosaka ranga attiecības. Patiesībā – rangus izmanto tikai tie, kuriem ir zems pašvērtējums, kuri ir nepārliecināti par sevi un kuri uzskata, ka noteikti ir jābūt kādam uzvarētājam (parasti – tam, kurš tā uzskata). Bet – ja ir uzvarētājs, tad ir arī zaudētājs. Ja ir zaudētājs, tad nākamo reizi tas vari būt arī Tu pats.

Ja Tu jūti, ka nevari ar cilvēku (uzņēmuma vadītāju vai, ja esi vadītājs, sava uzņēmuma darbinieku) sameklēt kopīgu valodu; ja jūti, ka attiecībās ir spriedze, ka kaut kas tiek noklusēts, saruna „nav tīra”- dodies tālāk. Esi mierīgs – tādi kā Tu noderēs. Jo Tev nevajag naudu, Tev vajag laimi (es joprojām runāju un rakstu tikai par sevi). Ja jūti, ka briest savstarpēja, nevajadzīga sāncensība, kuru Tu negribi pieļaut – „just walkaway”. Uzklausi otru, jā, bet tādā gadījumā proti „atslēgt/atpazīt” savas emocijas, kuras Tev drīz sāks dot signālus. Jo veidoti mēs visi esam gan no miesas, gan no prāta, gan emocijām. Par jūtām šoreiz nerunāšu, jo praktiski vienmēr (mana pieredze, tikai un vienīgi mana) darba attiecības tiek automātiski nodalītas no privātās dzīves.

Vai vēlies lasīt tālāk – par atvaļinājuma naudas izmaksām?

Ja tā – meklē: iedziļinies darba likumdošanā. Izpēti Darba likumā rakstīto par atvaļinājuma naudu un citiem jautājumiem. Bet – visvairāk – mācies saskarsmes kultūru. To var izdarīt, tikai dzīvojot!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.