Privātpersonas maksātnespēja

FinansesMaksātnespēja vai bankrots ir diezgan bieži dzirdēts termins. Mēs to esam dzirdējuši mēdījos un no citiem avotiem. Agrāk, sabiedrībā, šie termini saistījās tikai ar uzņēmumu darbību. Tas bija saprotams kā uzņēmuma neveiksmīga darbība, kas ir novedusi pie bankrota. Mūsdienās, gana populāri ir izmantot jau privātpersonas maksātnespēju.

Šī iespēja dod cilvēkiem, kas nokļuvuši parādos, atrisināt savas finansiālās problēmas un sākt, varētu teikt, jaunu dzīvi. Pasludinot maksātnespēju, visas jūsu parādsaistības tiek apvienotas un jums nākas maksāt trešo daļu no saviem ienākumiem attiecīgu laika periodu. Pēc šī procesa beigām, atlikušie parādi tiek dzēsti un jums ir iespēja turpināt dzīvot nesatraucoties par parādu piedziņām un tamlīdzīgām lietām.

Protams, šis process nav viegls un tas nav ātrs. Šī nav iespēja aizņemties daudzus kredītus un tad no tiem atbrīvoties. Šis process iet caur tiesu un to var arī atteikt. Ja process ir apstiprināts, tad kā minimums, paies viens gads līdz šis process var noslēgties.

Latvijas valdība ir padarījusi maksātnespējas procesu daudz draudzīgāku parādniekiem, kā tas bija vēl tikai pirms dažiem gadiem.

Šobrīd, lai sāktu šo procesu, jums ir jāatbilst šādām prasībām:

  • Parādsaistības kuru atmaksas termiņš jau ir pienācis, pārsniedz 5000 eiro.
  • Gada laikā iestāsies atmaksas termiņš parādiem, ko nespēsiet atmaksāt un šo parādu summa ir vismaz 10 tūkstoši eiro.
  • Jums ir jāspēj iemaksāt depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā.
  • Pēdējā gada laikā esat strādājuši oficiālu darbu Latvijas Republikā.

Ja atbilstat šīm prasībām un iesniedzat tiesā pieteikumu, tiesa var pasludināt maksātnespējas procesa sākumu. Tālākais process noris maksātnespējas administratora uzraudzībā.

Šis process ir izdalīts divās daļās:

  • Bankrota procedūra.
  • Saistību dzēšanas procedūra.

Bankrota procedūras laikā tiek pārdota jūsu manta, tā kuru var un drīkst pārdot. Saņemtā nauda tiek izmantota parādu segšanai. Bankrota procedūra ilgst sešus mēnešus.

Pēc bankrota procedūras sākas tā procesa daļa, kurā jūs atmaksājat savus parādus paši, saistību dzēšanas procedūra. Šeit jums ir jāmaksā vismaz trešā daļa savu ienākumu parādu dzēšanai. Šī procesa ilgums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.