Uzzini šodien, kas ir banka

Banka ir kredītiestāde, kas veic naudas darījumus, izsniedz aizdevumus, veic vērtspapīru un valūtas apgrozības operācijas. Tā arī pieņem noguldījumus un veici citas, plaša spektra, finanšu darbības.

Lielākā daļa pasaules attīstīto valstu savas bankas iedala divos līmeņos.

Šie līmeņi ir:

  1. Pirmais līmenis:
  • Centrālās jeb emisijas bankas.
  1. Otrais līmenis:
  • Komercbankas, investīciju bankas, krājbankas, hipotēku bankas, pensiju fondi, apdrošināšanas kompānijas citas, līdzīgas, iestādes.

Saistībā ar bankām ir dažādi viedokļi, bet nevaram noliegt ka tās ir vislielākās un stabilākās finanšu iestādes pasaulē. Daudzi cilvēki neuzticas bankām, šādā veidā izvēloties nesaistīties ar tām. Cilvēki veido iekrājumus tā sauktajā zeķē, jo baidās no banku bankrotiem. Vēsture mums māca, ka uzticot savu naudu bankām varam nonākt neapskaužamā situācijā, bet šāds risks pastāv ar jebkuru darbību. Arī glabājot naudu mājās tā var tikt nozagta, var notikt dažādi nelaimes gadījumi un citas lietas, kas var maksāt ļoti dārgi. Bet nevaram apšaubīt bankas piedāvātos pakalpojumus. Bankas piedāvā mums iespēju ne tikai veidot iekrājumus, bet arī pelnīt ar šiem iekrājumiem. Bailes zaudēt savu sūri un grūti pelnīto naudiņu ir pavisam normālas, bet bankas jebkurā gadījumā paliek kā drošākais un izdevīgākais veids kā to glabāt.

Bankas mums var piedāvāt dažādus pakalpojumus un iespējas. Ja vēlamies iegādāties mājokli, mēs dodamies uz banku un cenšamies saņemt hipotekāro kredītu. Ja nepieciešams liels aizdevums, labākā iespēja būtu to saņemt tieši no bankas. Tā var piedāvāt labākus nosacījumus par privātajiem aizdevējiem. bet izvēle, protams, ir mūsu rokās.

Bankas ir ļoti ietekmīgas organizācijas. Tās nosaka valūtu kursus. Tās, lielā mērā, nosaka dzīves līmeni ne tikai konkrētajā valstī, bet arī pasaulē. Banku sektors pārvalda pasaules naudu, tātad var ietekmēt lielu daļu pasaules notikumu. Krīzes var piemeklēt jebkuru sfēru, baidīties no banku krīzes ir tā pat kā baidīties no citām nelaimēm. Mēs nevaram darīt īpaši daudz, lai to novērstu, bet varam izmantot tās kamēr viss ir kārtībā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.