Vai patēriņa kredīts ir pieejams arī bez ķīlas?

Naudas kredītiPatēriņa kredīti ir lielisks veids kā rast iespēju veikt dažādus lielākus pirkumus, nokārtot finansiālas problēmas, ceļot vai segt citus izdevumus. Šie aizdevumi ir ļoti populāri un izplatīti visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā.

Runājot par patēriņa kredītiem un ķīlām to saņemšanai, ir jāsaprot, ka jebkurš aizdevums var tikt izsniegt gan ar ķīlu gan bez tās. Lielākā daļa aizdevēju jau sākumā norāda, ka piešķir aizdevumus tikai ar ķīlu vai, tieši otrādi, bez tās. Šādā veidā, izvēloties aizdevēju, mums ir iespēja noteikt, kuru mēs izvēlamies. Ne visiem ir kāds īpašums vai kas cits ko ir iespējams likt kā ķīlu, šajos gadījumos aizdevēji, kuri prasa ķīlu, tiek atmesti no izvēles iespējām.

Lai arī ķīlas prasīšana ir gana ierasta, liela daļa aizdevēju savus kredītus piedāvā bez ķīlas. Protams, visi ir dzirdējuši, ka ātrie kredīti izsniedz kredītus bez ķīlas, bet tā dara ļoti daudzi. Arī ātrie kredīti ir sākuši piedāvāt patēriņa kredītus, tie ir bez ķīlas. Lielākajā daļā gadījumu, aizņemoties nelielu patēriņa kredītu, ķīlu jums neprasīs neviens, ja vien, protams, aizdevējs nav iepriekš norādījis, ka izsniedz kredītus pret ķīlu, vai nav kādi papildus apstākļi, kas pamatotu ķīlas prasīšanu.

Aizdevējs var prasīt jums ķīlu arī gadījumos, ja jūsu maksātspēja vai kredītu vēsture ir apšaubāma, bet ar ķīlu šo kredītu jums tomēr piešķirtu. Šādos gadījumos, ķīla, tiešā veidā, darbojas kā nodrošinājums un tā uzlabo jūsu iespējas aizņemties.

Parasti gan patēriņa kredītu ir iespējams saņemt bez ķīlas, protams, aizņemoties lielāku naudas summu, iespēja, ka nāksies likt ķīlu palielinās, bet ja aizdevējs ir norādījis, ka aizdevumus piešķir bez ķīlas, tā jums netiks prasīta, ja nevarēsiet aizņemties bez ķīlas tad aizdevumu jums atteiks. Tāpat ir arī ar galvotāju. Ja aizdevējs nav konkrēti norādījis savā piedāvājumā, ka prasa vai neprasa ķīlu, tad to attiecīgi var paprasīt vai nē, tas atkarājas no situācijas.

Konkurence noteikti spēlē lielu lomu tajā, ka ķīla tiek prasīta tikai noteiktos gadījumos. Aizdevēji saprot, ka daudzi aizdevēji nemaz neizskata iespēju prasīt ķīlu, tāpēc, klientiem ir iespējas aizņemties citur, kur nenāksies neko apķīlāt. Šādā veidā, aizdevēji pielāgojas mums pieejamajam piedāvājumam un palielina iespējas, ka aizņemsimies tieši no viņiem. Kredīts bez ķīlas ir kļuvis tik viegli pieejams, ka izvēlēties aizdevēju, kurš pilnīgi noteikti prasīs ķīlu nav īpaši aktuāli. Protams, liekot ķīlu, var gūt arī sev zināmu nodrošinājumu. Piemēram, ieķīlājot auto, zinām, ka sarežģījumu gadījumā varam zaudēt šo transportlīdzekli, bet tā vismaz nenāksies cīnīties ar milzīgo parādu, vismaz ne tik ļoti. Šādi var nedaudz atvieglot sev dzīvi, bet kredīti bez ķīlas ir tik plaši pieejami, ka tas nav īpaši aktuāli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.